V Bratislave otvorili plavebnú sezónu

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Miroslav Košírer / Bratislava / V stredu 26.4.2023 dopoludnia bolo pri balónmi vyzdobenom pontóne č. 44 v osobnom prístavisku rušno ako v úli. Obľúbená  eventova loď Harmónia bola v plnej svojej kráse pripravená na „Otvorenie plavebnej sezóny roku 2023“ na Dunaji.

Na prvej plavbe sa zúčastnili zamestnanci, novinári, zástupcovia firiem a podnikatelia. Nuž, tak ako sa patrí na dobrého hostiteľa nechýbali, ani stoly plné kvalitných slovenských jedál od výmyslu sveta, ktoré pripravil šéfkuchár Tomáš Nitray.

Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a.s. (SPaP-LOD) je operátor bratislavského Osobného prístavu a vedúci prevádzkovateľ lodnej osobnej dopravy na rieke Dunaj v Bratislave a okolí zabezpečujúci širokú ponuku vyhliadkových plavieb, prepravy osôb na pravidelných linkách a plavieb na objednávku. V Bratislave a okolí, ponúka voľné kapacity na chartrové plavby.

Odchody lodí v Bratislave sú priamo z Osobného prístavu, ktorý sa nachádza na bratislavskom nábreží rieky medzi mostmi SNP a Starým mostom, len niekoľko krokov od historického centra Bratislavy. Počas hodinovej plavby sa cestujúci môžu pokochať výhľadom na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad. Plavba ďalej pokračuje popod most SNP, most bez podpier zavesený na asymetrickom pylóne, ktorý je jednou z hlavných dominánt mesta až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja upúta Sad Janka Kráľa a na záver si môžete vychutnať v úseku medzi Starým mostom a mostom Apollo výhľad na obe strany Dunaja. 

*Plavba trvá 45 minút.

foto: Miroslav Košírer

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: