ДЕТИ – napísali na budovu divadla v Mariupole. Nepomohlo, Rusi budovu zbombardovali a zabili minimálne šesťsto civilov. Aj detí…

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Od jedného z najväčších vojnových zločinov Ruskej armády na území okupovanej Ukrajiny nepochybne patrí bombardovanie budovy divadla, v ktorom sa ukrývali stovky civilov. Budovu ruské bomby zrovnali so zemou a zabili minimálne šesťsto civilov, medzi nimi detí. Bez milosti a šance budovu divadla opustiť.

Ruská armáda je armádou teroristického štátu, ktorého prezident sa v dvadsiatom prvom storočí verejne vyhráža použitím jadrových zbraní. Prezident Putin evidentne mentálne zostal niekde v dobe Karibskej krízy a ako človek sa historicky dostal na úroveň  Stalina a Hitlera.

Do Mariupolu som išiel vlakom z Kyjeva. A takto si budem cestu, mesto a historickú budovu divadla v Mariupole pamätať ja osobne…

Pred necelým rokom sme k téme uverejnili tento článok s množstvom fotografií z doby, kedy Ruská armáda na rozkaz V. Putina už a ešte nebombardovala Mariupol:

Obedoval som v reštaurácii s výhľadom na divadlo. Rusi ho zbombardovali a zabili v ňom stovky ľudí.

 

 

37 KOMENTÁRE

 1. Akw 19. marca 2023, 20:54 a Ernst 19. marca 2023, 20:51 a tiez Adrian 19. marca 2023, 20:57 – co takto prestat „debatovat“ sam so sebou a obratit sa na odbornika? Doba pokrocila a taketo uchylky su liecitelne…

 2. hoaxy,sprostosti, blaboli,kde je relevantny zdroj?alebo len mokre sny autora.zapadne televizie potvrdili,ze nie je to pravda.len dotycny zaspal dobu a siri tu nezmysli.
  ale aspon je prca.
  Majko dal si sa na alkohol?

 3. Z Mariupolu zostali len trosky…rusi to mesto zrovnali zo zemou, ale zrovna u toho divadla si určite dávali bacha aby ho náhodou netrafili…..rozbombardované divadlo v rozbombardovanom meste je určite ukro propaganda…to by si tí rusi predsa nikdy nedovolili..

 4. sunaj 19. marca 2023, 21:35 – Teba doma vsetci ignoruju a trpis deficitom v komunikacii, ked v jednom prispevku okrem nezmyslov sa pytas na relevantny zdroj a nasledne v prispevku – tanko 19. marca 2023, 21:37 – odpovedas sam sebe?

  Ludia, spamatajte sa, ved to je uz cista psychiatria. Co budete stvarat zajtra? Nebudete skakat z balkona?

  No a drobnost na zaver – alkohol je Tvoja zachrana, kedze este aj v diskusii spominas vlastne nocne intimnosti… 😉

 5. OSN potvrdila3300 žien a detí ruskej národnosti zabila na Ukrajine ukrajinská nacionalistická bender banda. To čo robí Rusko sa nedá ospravedlniť. Najväčšie lietadlo na svete zničila Ruska armáda, a nebola to pravda, zničili ho Ukrajinci.

 6. Dezinformácie tohoto typu na SOL beriem už ako samozrejmosť. Ked ukrajinci v roku 2014 zabíjali rusov,neobjavil sa tu ani jediný článok…
  Aj tento komentár bude určite zmazaný lebo nepasuje do Majkovej predstavy o politike.

 7. Anonym 20. marca 2023, 0:39 – nebude zmazany. Akurat ocakavam, ze konecne niekto kto blaboce tento udaj, uz konecne da aj nejaky cislo podporujuci podklad, kde je mozne verejne sireny udaj overit.

 8. Dufam ze ked to Ukrajina neustoji a bude to v blizkej dobe, po zmene geopolitickeho rezimu budu ockovacie, dezinformacne, proukrajinske kurvy trpiet….

 9. Anonym 20. marca 2023, 19:56 – ktory poslanec to cital? Preco ta “sprava OSN” nie je nikde na internete? Prosim uved zdroj.
  Ako to mas s kritickym myslenim a medialnou gramotnostou?

 10. Anonym 20. marca 2023, 22:39 – hahahaha. Myslis ten poslanec Suja, ktory hovori, ze netreba pomahat Ukrajine a kvoli financnemu prispevku ubytuvava Ukrajincov? Myslis toho poslanca Suju, ktory tvrdi ze to robi zadarmo a novinar aktualit mu to vyvratil, ze mal od statu preplatene vsetky naklady v celkovej vyske 120tis.€? Ale no tak!
  A nejak neviem najst tu “spravu OSN” nikde na internete, to ju napisali specialne pre poslanca Suju?

 11. Anonym 20. marca 2023, 22:39 – myslis toho poslanca Suju, ktory na kazdom kroku hovori ako netreba pomahat Ukrajine a kvoli financnemu prispevku od statu ubytuvava Ukrajincov? Toho poslanca Suju, ktory tvrdi, ze to robi zadarmo a novinar aktualit mu to vyvratil, ze mu bolo preplatenych 120tis.€? Ale no tak!
  A s tou spravou to je ako? To ju napisali v OSN specialne pre poslanca Suju, lebo nikde na internete o niecom takom nie je ani zmienka, po slovensky, rusky ani anglicky.

 12. Všetci, čo píšeme do týchto „diskusií“, vrátane autora, máme jednu spoločnú vlastnosť. A tou je strach z vojny, ktorá nás môže v budúcnosti priamo zasiahnuť. To, akým spôsobom sa s tým vyrovnávame, ako reagujeme, to už vypovedá o našej povahe, charaktere, inteligencii, skúsenostiach, empatii, či dokonca veľkosti toho strachu. Stavajme na tom, čo nás všetkých spája. A to je, že tu vojnu nechceme. Začnime tým, že sa spojíme za túto vec. A netrieštime sa ako krajina len preto, že každý má svoj vlastný názor na to, PREČO tu vojnu nechceme. Ak to dokážeme, ďalej sa môžme pokúsiť viesť diskusiu o tom, prečo ju nechceme. Ale ak to nedokážeme, ak sa roztrieštime skôr, než si zadefinujeme, čo máme spoločné, potom nás budú ovládať propagandisti ako na ruskej, tak na ukrajinskej , americkej, čínskej a akejkoľvek strane, čo sa práve naplno deje. Je to len na nás, či to dokážeme, alebo nie.

 13. Lajnova povedala že padlo v boji 100000ukrajincov všetko sa ututlalo. Aj Lajnova trepe? Povedala to pred pol rokom. Zo Švajčiarska je banánová banková republika. Ideme kúpiť milión nábojov delostreleckých pre ukrajinu. Žobrák slovenský nemá na chleba ale kupuje muníciu. Aká je pravda, treba veriť zapredaním novinárom. Suja ma pravdu.

 14. Ešte by som doplnil svoj názor z 8:30 citátom Jimmyho Cartera:
  “ Konflikty a vojny príliš často vznikajú vo chvíľach, keď neberieme na vedomie názory ostatných a nedokážeme diskutovať o rozdieloch „.

 15. K tej implozii doslo 16. marca. Ukrajinci drzali mesto do 30. marca. Existuje nejaka fotodokumentacia, ktora by potvrdzovala tie „stovky“ obeti? Co som videl reportaz z obdobia kratko po oslobodeni mesta ruskou armadou, tak pivnice boli neporusene. Tam nezomrel nikto. Akurat auditorium bolo zrutene. Co tam tie stovky ludi v divadle pocas prebiehajucich poulicnych bojov robili? Ludia sa vacsinou ukryvaju pod zem, nie na povalu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: