Slovenskí policajti radia občanom, ktorí sa chystajú do Chorvátska

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Slovenskí policajti minulý týždeň odišli pomáhať turistom do Chorvátska. Už po pár dňoch sa stretli s prípadmi, kedy sa na nich obrátili občania s prosbou o pomoc. Prinášame rady tým, ktorí sa do Chorvátska ešte len chystajú.

V Tučepi poprosili našich policajtov o pomoc slovenskí turisti, do ktorých zozadu narazil chorvátsky vodič. Telefonicky im poradili, čo majú robiť a ako postupovať:

  • V takýchto prípadoch treba v prvom rade zavolať na miesto policajtov, ktorí po spísaní potrebných dokumentov, vydajú protokol o dopravnej nehode. To sa spravidla vykoná na policajnej stanici.
  • Tiež je dôležité požiadať o vydanie potvrdenia o poškodení vozidla. Vďaka tomu sa bez problémov dostanete cez hranice domov.
  • Slovenskí policajti odporúčajú odfotiť poškodenia na vozidlách, tiež zelenú kartu vinníka, vymeniť si s ním kontakt a informovať o udalosti svoju poisťovňu.

 

Slovenskí policajti upozorňujú aj na ďalšie prípady, aby sa naši turisti vyhli nepríjemnostiam:

  • Občiansky preukaz bez fotky (bez podobizne tváre) vydávaný na Slovensku nie je možné použiť ako cestovný doklad (vydáva sa na účely použitia u lekára a v lekárni a NESLÚŽI NA CESTOVANIE). Na cestovanie je potrebný platný občiansky preukaz s fotografiou alebo cestovný doklad (cestovný pas),
  • Upozorňujeme slovenských turistov, aby s vozidlami parkovali len na miestach na to vyhradených a v prípade spoplatneného parkovania si zakúpili lístok s dostatočnou časovou rezervou, inak sa vystavujú riziku finančného postihu, alebo odtiahnutého vozidla,
  • Pozor na zmeny pri platení diaľničného mýta, na niektorých mýtnych staniciach sa od decembra 2021 zaviedla len bezhotovostná úhrada platobnými kartami Diners, Maestro, Master Card, Visa, alebo priamo ENC/ETC zariadením (elektronické platenie mýta).

 Slovenskí policajti budú v Chorvátsku pomáhať v dvoch šesť týždňových intervaloch, v termíne od 15.júna do 30. júla 2022 a od 31. júla do 15. septembra 2022.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Trogire, Splitsko – Dalmatínske policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Trogir, Split, Podgora, Brela, Makarska a Tučepi. Budú vykonávať aj motohliadky spoločne s chorvátskou dopravnou políciou na celom teritóriu policajnej stanice Makarska. V prípade núdze budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Crikvenici, Prímorsko – Goranské policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Baška, Malinska, Mošćenička Draga. Okrem toho budú spoločne s miestnou políciou aj na policajných lodiach na ostrovoch Krk, Cres, Rab a Lošinj. V prípade núdze budú verejnosti k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: