Letisko Piešťany otvorilo tretiu letnú leteckú sezónu, plánovaných je 54 letov

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

TT SK |MM|   Z Letiska Pieštany, ktorého majoritným akcionárom je Trnavský samosprávny kraj, sa bude opäť lietať do Tureckej Antalye. Letnú sezónu otvoril v piatok 17. júna 2022 let so 167 cestujúcimi.

„Už päť rokov systematicky rozvíjame potenciál, ktorý má piešťanské letisko pre širší región. V roku 2019 sme zaviedli historicky prvé charterové lety z tohto letiska. Som veľmi rád, že po pandemickom období, keď sa prakticky necestovalo, otvárame ďalšiu plnohodnotnú dovolenkovú sezónu. Pripravených je až 54 letov do tureckej Antalye,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Cestovná kancelária Happy Travel ponúka odlety trikrát do týždňa, a to vždy v pondelok, v piatok a v nedeľu. Dostupné sú aj zájazdy cestovnej kancelárie Tip Travel s odletmi z piešťanského letiska v trojtýždňových intervaloch v pondelok a štvrtok. Spojenia budú zabezpečovať letecké spoločnosti Air Explore a Tailwind, a to lietadlami typu Boeing 734 a 738.

Ako doplnil výkonný riaditeľ letiska Bohumil Klečák, „počas letnej sezóny 2022 sa bude z Piešťan do Antalye lietať štyrikrát týždenne. Konkurenčnou výhodou letiska sú krátke čakacie doby, ktoré sú skôr známe zo sféry privátneho cestovania. Máme aj výbornú dostupnosť z diaľnice D1 a ponúkame možnosť bezplatného a parkovania. Zvýšenie komfortu cestujúcich sme zvýšili inštaláciou novej klimatizácie v príletovej hale. Pribudli aj nové vizuálne prvky, ktoré zútulňujú naše priestory.“

Letisko okrem zvýšeného počtu leteckých spojení ponúka cestujúcim aj ďalšie výhody. V odletovej hale sú k dispozícii nealko nápoje a káva. Novinkou je napríklad detský gate, ktorý pomôže s rýchlejším odbavením, a detský kútik. Komfort cestujúcich sa pred tromi rokmi zvýšil aj vďaka zásadnej modernizácii odletového terminálu a výstavby novej príletovej haly.

„Vážim si, že aj s podporou trnavskej župy sme na piešťanskom letisku otvorili už tretiu charterovú sezónu. Na základe veľkého záujmu dovolenkárov sme dodatočne pridali ďalšie lety do obľúbenej tureckej destinácie,“ povedal Roman Berkes, zástupca cestovnej kancelárie Happy Travel a zároveň prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA).

V sezóne 2019 Letisko Piešťany odbavilo 31 charterových letov, a to do tureckej Antalye a egyptskej Hurghady. Aj vďaka tomu bolo v roku 2019 prepravených takmer 10.500 cestujúcich. V roku 2020 sa kvôli pandémii nelietalo. Vďaka uvoľneniu opatrení sa v roku 2021 zrealizovalo sedem charterových letov do Antalye, a prepravených bolo vyše 2.000 cestujúcich. Počas pandémie ochorenia Covid-19 sa zástupcovia letiska sústredili aj na rozvoj segmentu malých a business lietadiel či plánovania incomingových letov najmä v súvislosti s kúpeľnými turistami. V predchádzajúcom roku dosiahla letisková spoločnosť prevádzkový zisk po prvýkrát od začiatku procesu jej ozdravovania.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: