Cestovanie cudzincov s udeleným dočasným útočiskom

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Všetci cudzinci z Ukrajiny, ktorí majú udelené dočasné útočisko na území Slovenskej republiky, sú oprávnení pohybovať sa a cestovať v rámci členských štátov Európskej únie, ak spĺňajú podmienky na vstup na ich územie.

Pokiaľ by sa cudzinec s poskytnutým dočasným útočiskom rozhodol žiť na území iného členského štátu a tento štát mu poskytol dočasné útočisko alebo inú formu ochrany, dočasné útočisko na území Slovenskej republiky zaniká.

V tejto súvislosti upozorňujeme, že ak majú cudzinci s poskytnutým dočasným útočiskom v úmysle cestovať zo Slovenskej republiky do krajín mimo Európskej únie (napríklad na letnú dovolenku), musia byť držiteľmi platného cestovného pasu, ktorý ich oprávňuje na prekračovanie tzv. vonkajšej hranice Európskej únie.

Polícia radí:

V prípade každej cesty do zahraničia je potrebné overiť si aktuálne podmienky vstupu  do cieľovej krajiny, napríklad vyžadované cestovné doklady, vízovú povinnosť, možné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, povinné očkovania, či iné prípadné obmedzenia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: