Kontrola karanténnych povinností na hraniciach Slovenskej republiky

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Policajný zbor vykonáva na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Rakúskou republikou, Maďarskom, Poľskou republikou a Českou republikou náhodné kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky.

Počas nasledujúcich víkendov, v sobotu 4. decembra, 11. decembra a 18. decembra budú okrem náhodných kontrol uskutočnené aj osobitné cielené kontroly na vstupe na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov. Tieto kontroly budú zamerané na striktné dodržiavanie povinností osôb uložených vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri  ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky, aktuálne platná č. 268/2021(https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_268.pdf).

V tejto súvislosti pripomíname, že každá osoba nad 12 rokov a dvoch mesiacov (okrem niektorých výnimiek uvedených vo vyhláške  ÚVZ SR) je  povinná najneskôr bezprostredne pri vstupe na územie Slovenskej republiky registrovať sa na webe http://korona.gov.sk/ehranica.

Kompletne zaočkované osoby sú povinné preukázať tento status COVID preukazom EÚ alebo iným národným certifikátom tretej krajiny, ktorý spĺňa podmienky uvedené vo vyhláške ÚVZ SR. Osobám, ktoré nie sú kompletne očkované je nariadená povinná izolácia, ktorá sa skončí pri bezpríznakovom priebehu izolácie dovŕšením jej 10. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, pričom laboratórnu diagnostiku na ochorenie COVID-19 je možné vykonať najskôr v piaty deň izolácie. Osoby spadajúce pod niektorú výnimku z nariadenej izolácie sú povinné pri kontrole preukázať splnenie všetkých podmienok pre danú výnimku (napr. negatívny výsledok RT-PCR test,  ak sa vyžaduje).

Tiež pripomíname, že bez možnosti uplatnenia si akejkoľvek všeobecnej výnimky z vyhlášky ÚVZ SR, je izolácia nariadená všetkými osobám, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Juhoafrickú republiku, Botswanu, Namíbiu, Lesotho, Eswatini, Mozambik, Zimbabwe, Izrael, Hongkong alebo Seychely.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: