Cestovné odporúčanie necestovať do regiónu Južnej Afriky

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img
MZV SR |MM|  Stupeň odporúčania: 3. stupeň – odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom necestovať do regiónu Južnej Afriky z dôvodu výskytu nového variantu koronavírusu SARS-CoV2 B. 1.1.529.

Týka sa to nasledovných krajín: Juhoafrická republika, Namíbia, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Botswana a Mozambik. Letecké spojenie z/do regiónu je výrazne obmedzené.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča občanom SR využiť službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie svetobežka.

 

V prípade, ak sa štátni občania SR ocitnú v núdzi odporúčame kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pretórii +27833041599 alebo číslo diplomatickej služby Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.

 

12 KOMENTÁRE

 1. Miloš.čo a?napíšep Ti to polopate.všade majú lockdawny a pod. veci.a le cestovanie ked si O P máš neobmedzené.“Nezaočkovaní cestujúci majú povinnosť po príchode do Austrálie sa izolovať na 14 dní v určenom zariadení v mieste príchodu.“ Na SK sa O P napr. nemusia ani registrovať na E hranica. Majú menšiu“ nálož „,ale majú a roznášajú bez kontroly

 2. Bohuš 29. novembra 2021, 12:47 – myslim, ze som dostatocne na nedostatocne opatrenia poukazal vo svojom clanku.

  Za standardnej situacie ja osobne do zahranicia cestujem kazdy mesiac. Pre sirenie virusu som nebol mimo repunliku 2 roky. Prave v roku 2019 na konci leta som bol v Irane, na Ukrajine, a naposledy 2x na Ukrajine v novembri.

  Cestovanie mi chyba hodne, no napriek tomu ze sme ockovani, necestujeme, neboli sme nikde ani v lete a nepojdeme dovtedy, pokym bude akutne hrozit prenos virusu.

  Necestujem preto, lebo si uvedomujem rizika prenosu prave na velkych medzinarodnych letiskach a ver, ze som niekolkokrat presiel vsetkymi najvacsimi na svete.

  ZODPOVEDNOST musi prevysit osobny zaujem, relax a zvyky. Nerobim to preto, lebo mam strach, ale preto, aby sme mohli slobodne cestovat co najskor.

  Zial, je nas malo a aj dnes su nejaki moji znami v Madarsku, lebo tam to je bez opatreni.
  Cele zle…

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: