Zakarpatská Ukrajina za relaxom, nákupmi a novými skúsenosťami

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Blíži sa koniec leta a po viac ako roku a pol dištancu od cestovania na september pripravujeme výjazd na Zakarpatskú Ukrajinu, ktorá rovnako ako Slovensko je dostupná za dodržania pravidiel, ktorých akceptácia je možná bez väčších problémov.

Cesta autom (dvomi) s návštevou Mukačeva, Vinohradiva, Užhorodu, možno Solotvina. Určite však s relaxom a kúpaním v božských kadiach vyhrievaných drevom v Lumšoroch. Výborné jedlá, štýlové kaviarne a nákupy na trhoch v Mukačeve a Vinohradive. Toto všetko a veľa navyše zvykneme okúsiť za tri dni let tuto u susedov. Všetko za dobré ceny a pri výborných službách, ktoré sú našimi častými návštevami už preverené.

Odchod bude neskôr večer s príchodom na Ukrajinu ráno. Cez deň spoznávanie histórie a krás Zakarpatia a večer relax v „čane“, čo je liatinová kaďa s vodou s bylinným  kúpeľom umiestnená vonku a vykurovaná drevom. Po kúpaní výborná večera v štýlovej reštaurácii.

Historická pevnosť v Mukačeve. Trh priamo na koľajniciach  vlakovej stanice  vo Vinohradive. Ozaj, nerozpadol sa ešte motoráčik po desaťročia jazdiaci na úzkorozchodnej trati spájajúci Vinohradiv s dedinkou  Chmilnik?

A transporty prekrásnymi úsekmi Zakarpatia, cez štýlové dedinky – no, tak trochu akoby návrat do našej minulosti…

Ak máte záujem o trochu dobrodružstva a romantiky samostatne či vo dvojici, kľudne sa nám ozvite. Ešte máme voľné miesta v aute. Ak treba, zoberieme väčšie, alebo sa pripojíte vlastným. Užime si cestovanie, pokiaľ môžeme. Poznámka: bojuje sa na východe Ukrajiny v oblasti Donbasu, čo je niekoľko tisíc km od nás. 😉

Kontakt: majko@majko.sk, mobil: 0907 277 777

A ešte niečo zo Zakarpatskej Ukrajiny z obdobia  dvoch rokov dozadu …

                

3 KOMENTÁRE

  1. Ďakujem za fotografie a ukážky že aj na Ukrainu sa oplatí ísť.Až sa čudujem že som si myslela že tam je chudoba a tu vidím že to tam je moderné.To kúpanie je aktuálne?

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: