Návrat na Slovensko od 9. júla

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

MZV SK |MM|  VŠETKY OSOBY:
◾️ Sa musia zaregistrovať na korona.gov.sk/ehranica
◾️ V prípade leteckej dopravy (len ak lietadlo pristáva na území SR) ste povinní vyplniť aj formulár na webovej stránke www.mindop.sk/covid
◾️ V prípade leteckej dopravy (len ak lietadlo pristáva na území SR) z inej krajiny ako sú uvedené na bit.ly/ZoznamKrajin , sú osoby nad 12 rok

BEZ KARANTÉNY:
1️⃣ Zaočkované osoby nad 12 rokov, ktoré dostali aspoň prvú dávku vakcíny.
2️⃣ Nezaočkované osoby do 18 rokov za podmienky, že sa na žiadnu osobu v spoločnej domácnosti nevzťahuje karanténa.
3️⃣ Nezaočkované osoby nad 12 rokov, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku a pracujú v inom členskom štáte EÚ, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku alebo na Ukrajine a počas predchádzajúcich 14 dní navštívili len územie štátov EÚ, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko alebo Ukrajinu. Ako potvrdenie o výkone práce slúži príloha č. 3 – bit.ly/AktualnaVyhlaskaUVZSR  Pri vstupe sa musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie staršieho ako 7 dní.
4️⃣ Nezaočkované osoby nad 12 rokov, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt v inom členskom štáte EÚ, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku alebo v prihraničných oblastiach Ukrajiny do 100km od otvoreného hraničného priechodu a pracujú na Slovensku a počas predchádzajúcich 14 dní navštívili len územie štátov EÚ, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko alebo Ukrajinu. Ako potvrdenie o výkone práce slúži príloha č. 3 – bit.ly/AktualnaVyhlaskaUVZSR  Pri vstupe sa musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie staršieho ako 7 dní.
5️⃣ Nezaočkovaní občania SR nad 12 rokov, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt v susednom štáte do 100 km od otvoreného hraničného priechodu. Pri vstupe sa musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie staršieho ako 7 dní.

S KARANTÉNOU:
1️⃣ Nezaočkované osoby nad 12 rokov musia nastúpiť do domácej izolácie. Domáca izolácia sa po bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením jej 14. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu. Test je možné podstúpiť v piaty deň izolácie.
2️⃣ Nezaočkovaným osobám do 12 rokov sa karanténa končí spoločne s ostatnými osobami v spoločnej domácnosti.

Dĺžka platnosti registrácie, výnimky z karantény pre študentov a iné osoby pravidelne prekračujúce hranice sú uvedené v platnej vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (bit.ly/AktualnaVyhlaskaUVZSR ):
◾️ dĺžka platnosti registrácie na ehranici – §1, odsek 2
◾️ iné osoby pravidelne prekračujúce hranice – §5
◾️ tranzit cez územie SR – §5, písmeno h) a j)
◾️ študenti, športovci a iné osoby – §7
◾️ pohreb blízkej osoby – §7, odsek 1 písmeno l), odsek 2 a odsek 5

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: