Slovenskí policajti budú v Chorvátsku do konca augusta dohliadať na bezpečnosť Slovákov. ZSSK odvezie aj policajné vozidlá

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Chorvátsko láka každý rok počas letnej sezóny tisícky slovenských dovolenkárov. Priamo v najnavštevovanejších oblastiach tejto prímorskej destinácie sú im už trinásty rok k dispozícii aj príslušníci slovenskej polície.

Toto leto našich policajtov aj so služobnými vozidlami odvezie z Bratislavy až do Splitu Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Viac info nájdete na www.zssk.sk/split/. Autovlak, ktorý národný dopravca vypravuje v spolupráci s rakúskym partnerom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB), tak pohodlne dopraví do chorvátskeho letoviska nielen slovenských dovolenkárov, ale aj mužov zákona, ktorí budú od júla do konca augusta dohliadať na ich bezpečnosť.

 „Som rád, že sme tento rok uľahčili cestovanie nielen slovenským dovolenkárom, ale aj policajtom, ktorí im budú v Chorvátsku pomáhať. Dohliadanie na bezpečnosť je veľmi náročné poslanie a verím, že pánom z Policajného zboru aspoň trochu spríjemníme ich misiu tým, že ich odbremeníme od únavnej niekoľkohodinovej cesty autom do cieľovej destinácie. Zároveň si vážim spoluprácu s Ministerstvom vnútra SR a Prezídiom Policajného zboru, ktoré boli otvorené tejto ekologickej alternatíve,“ hovorí Ing. Roman Koreň, predseda predstavenstva ZSSK, ktorý prvých policajtov symbolicky odprevadil do Splitu spolu s plukovníčkou Mgr. Katarínou Keratovou, zástupkyňou riaditeľa Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia Policajného zboru.

„Aj tento rok chceme zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas ich pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. V spolupráci s chorvátskou políciou sa naši policajti budú zároveň snažiť predchádzať prípadným incidentom zo strany slovenských turistov. Pôsobiť budú v najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska – v Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej na nových telefónnych číslach +421 908 723 526 a +421 908 723 525,“ priblížila Mgr. Keratová.

Prví dvaja policajti s dvoma autami odcestovali do Splitu v utorok 29. 6. 2021. Na prelome júla a augusta sa policajné hliadky vystriedajú, prvá dvojica sa naspäť vráti opäť vlakom a do Chorvátska pocestuje druhá dvojica, ktorej sa sezónna misia skončí 31. 8. 2021.

 

Slovenskí policajti budú opäť pôsobiť v najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska, v  Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej. Do Chorvátska odchádzajú vlakom už 29.06.2021, aby už 1. júla  mohli nastúpiť do služby plniť svoje poslanie aj v obľúbenej dovolenkovej destinácii. Svoju misiu ukončia 31.augusta. Pôsobiť budú v rekreačných oblastiach:

  • Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska (Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, Ul. Put Muline 1). V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.
  • Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga (Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, Ul. Kralja Tomislava 85 a). V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Po dohode môžu byť slovenskí policajti vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

Cieľom vyslaných policajtov bude aj v tomto roku zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. Taktiež v spolupráci s chorvátskou políciou dohliadať na slovenských občanov, a tak predchádzať prípadným incidentom zapríčinených slovenskými turistami. Policajti budú vykonávať službu v slovenských policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi. Slovenskí policajti budú na území Chorvátska vybavení služobnými cestnými vozidlami s označením „POLÍCIA“, nakoľko v predchádzajúcich rokoch sa takéto vybavenie policajtov stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom. Slovenskí policajti však na území Chorvátska nemajú policajné právomoci.

 

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: