Hraničný priechod SV. JÁN – HOHENAU je otvorený

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|   Vysvetlenie k otvoreniu resp.k zatvoreniu HP z dôvodu zvýšenej hladiny rieky Morava.
Viacerí ste nám písali, aby sme už prestali blokovať hraničný priechod.
O tom, či bude hraničný priechod z dôvodu stavu vozovky otvorený, alebo nie, rozhoduje príslušný správca komunikácie, v tomto prípade Slovenská správa ciest. Polícia v tomto smere nevie urýchliť rozhodnutie správcu ani zmeniť jeho názor.

OD 10. FEBRUÁRA SA SPRÍSŇUJÚ PODMIENKY VSTUPU DO RAKÚSKA, TÝKA SA TO AJ PENDLEROV
Naďalej je povinná online registrácia a 10-dňová karanténa. Po novom budú musieť osoby už pri vstupe do Rakúska predložiť negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu nie staršieho ako 72 hodín. Ak bol takýto test urobený mimo Rakúska, je potrebné k nemu priložiť aj lekárske osvedčenie, napríklad od laboratória, ktoré test vykonalo, v anglickom alebo nemeckom jazyku.
Ak daná osoba nebude mať pri vstupe negatívny test, bude do Rakúska vpustená, avšak test si musí na jeho území spraviť do 24 hodín. Po tomto teste je nutné nastúpiť do 10-dňovej karantény, ktorú možno ukončiť najskôr na 5. deň ďalším negatívnym testom.

PENDLERI
➡ Vzťahovať sa na nich bude po novom povinná online registrácia, a to najmenej raz za 7 dní alebo pri každej zmene údajov zadávaných pri registrácii, teda aj v prípade nového testu.

https://entry.ptc.gv.at/

➡ Ďalšou novou povinnosťou je, že aj pendleri pri vstupe do Rakúska musia predložiť negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu nie staršieho ako 7 dní. Ak bol takýto test urobený mimo Rakúska, je potrebné doložiť ho aj lekárskym osvedčením, napríklad od laboratória, ktoré test vykonalo, a to v anglickom alebo nemeckom jazyku.

VÝNIMKY
Výnimkou z opatrení na vstup do Rakúska aj po 10. februári zostáva tranzit bez zbytočného zastavovania alebo na letisko Schwechat a späť, ako aj definitívne vycestovanie z Rakúska.

ZDROJ A ĎALŠIE INFO:

https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/rakusko-podmienky-vstupu-od-10-februara?_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2Fcestovanie_a_konzularne_info%2Foznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim%3Fstrana%3D2&fbclid=IwAR2oyOzosD-DbsCF0MyPr9SIdteS_Ifncx7eqcvhWIp2cA8J5477ha8srMA

 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.mzv.sk%2Fcestovanie%2Fcovid19%2Fobmedzenia-na-hraniciach%3Ffbclid%3DIwAR2FC09jJB8Nhs-O4iFNpI-o-VZRNxj5PrJX4Fnsh3N-vHdny5KaHExnGkc%23rakusko&h=AT0rTwMJlOJQWzctaZ_vAW8oFhoU_L-ilXiRZRvOSX_EBvmEn2OXNa4KHBt7NNIRxI3dsp_cmnhvnQYtYlArOlDnyab_OX2gRH3YIe23hYn3knmeLPdrflPdCaFaQzCO4Q&__tn__=-UK-R&c[0]=AT3QU0_wI98p9sNGEUUUZN7yiAetRFbBNHfYXALLRsrY8M4hoDMzYT2EZvvX4h99uMn5qnbY-9rgFa_ge1WkMKOXz58V7MMH5EPsduyrW8zI6u9ZDTrpzvRrKcG-XVcLcxwM2Dn2AxiNqUjlXHIoO9w_HpPbcd-u44aoQJikxe4FxQ

AKTUÁLNE INFO AJ NA FB ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKA MZVaEZ SR Martin Klus
https://www.facebook.com/martin.klus/posts/2871459963073259

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: