Zoznam „červených“ krajín sa nemení, pribudnú „zelené“

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img
ÚVZ SR |MM|  Rakúsko a Maďarsko od 1. októbra naďalej ostávajú na zozname zelených krajín. Ich epidemiologická situácia je totiž podobná, ako na Slovensku.
Izolácia a vyšetrenie na COVID-19 nie sú povinné, ak ste uplynulých dvoch týždňoch navštívili niektorú z nasledujúcich „zelených“ krajín: Austrália, Bulharsko, Cyprus, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Veľká Británia a Severné Írsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko.
Na zoznam zelených krajín po novom pribudne aj San Maríno, Taiwan a Vatikán.
Do menovaných krajín môžete cestovať bez obmedzení, zvážte však nevyhnutnosť plánovanej cesty.
Ak na Slovensko prichádzate z „červenej“ krajiny, naďalej je potrebné sa zaregistrovať na webe korona.gov.sk/ehranica a následne ísť do domácej izolácie.
Ak ste za posledných 14 dní navštívili iba krajiny Európskej únie, izoláciu môžete ukončiť buď keď obdržíte negatívny výsledok PCR testu (vyšetrenie je možné najskôr v 5. deň izolácie), alebo test neabsolvujete a izoláciu ukončíte až dovŕšením 10. dňa.
Ak ste na Slovensko prišli z krajiny mimo EÚ, izoláciu môžete ukončiť až keď absolvujete PCR test s negatívnym výsledkom.
Vyplnením digitálneho formuláru eHranica ste o svojom návrate informovali aj epidemiológov. Na základe vami uvedeného miesta izolácie sa vám ozve príslušný regionálny úrad a dohodne sa s vami na testovaní.
Všetky výnimky v aktuálnom opatrení nájdete tu: https://www.uvzsr.sk/…/covid19/opatrenie_hranice_01_10.pdf

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: