Ako postupovať pri návrate na Slovensko ?

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

ÚVZ SR  |MM|  Zmeny v opatreniach začnú platiť v piatok 18. septembra o 9.00 ráno až do odvolania.

🟢Izolácia a vyšetrenie na COVID-19 nie sú povinné, ak ste uplynulých dvoch týždňoch navštívili niektorú z nasledujúcich „zelených“ krajín:

Austrália, Bulharsko, Cyprus, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Veľká Británia a Severné Írsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko.

🔴🇪🇺 Ak ste za predchádzajúcich 14 dní navštívili „červenú“ krajinu EÚ, máte na výber dve možnosti: Buď sa preukážete negatívnym výsledkom PCR testu na COVID-19 zo zahraničného laboratória, ktorý nie je starší než 72 hodín, alebo nastúpite do domácej izolácie.

V prípade, že podstupujete izoláciu, musíte sa najneskôr pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe http://korona.gov.sk/ehranica. Potvrdenie o registrácii si pre istotu odložte, môže ho od vás žiadať polícia.

Najskôr v piaty deň izolácie podstúpte PCR test, ak je výsledok negatívny, môžete izoláciu ukončiť. Ak nemáte príznaky ochorenia, po 10 dňoch môžete izoláciu ukončiť aj bez výsledkov testu. Izolácia platí aj pre ostatných členov domácnosti.

Deti do 3 rokov nemusíte dať samostatne testovať, ak pediater alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva nepovedia inak, izoláciu najmladšie deti končia spolu s ostatnými členmi domácnosti.

🔴Ak ste boli počas predchádzajúcich 14 dní v „červenej“ krajine mimo EÚ, registrujte sa najneskôr pri vstupe na Slovensko na webe http://korona.gov.sk/ehranica. Odložte si potvrdenie o registrácii a nastúpte do domácej izolácie. Izoláciu môžete ukončiť až po negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19. Testovanie môže prebehnúť najskôr v piaty deň vašej izolácie.

👉V rámci opatrení boli udelené viaceré výnimky z povinnej izolácie a testovania po návrate zo zahraničia. Týkajú sa vybraných povolaní a životných situácií, v ktorých sa môžete nachádzať. Celé znenie opatrenia vrátane výnimiek nájdete tu: http://bit.ly/uvzsr-opatrenie-hranice

Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom.
#CHRANIMEVAS #ROR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: