Teplota palubovky v aute dosiahla 90 C a teplota koženého sedadla 74 C

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

V súčasných dňoch dosahujú teploty vonku tropických až 37 C. Asi väčšine ľudí nie je potrebné vysvetľovať ako rýchlo sa prehreje auto odstavené na parkovisku v prípade, že je v dosahu slnka. (Pozor, vzhľadom na fyzikálne zákony sa dosah slnka na auto môže meniť v priebehu minút).

Pred väčšinou nákupných centier či obchodov sú parkoviská nie podzemné, ale práve pokryté dlažbou či dokonca asfaltom. A tu autá parkujú na priamom slnku. Nenechávajte ani na krátku dobu t.j. minúty v odstavenom aute dieťa, či zviera !!

V piatok a sobotu počas dňa sme urobili pokus, ako stúpne teplota v osobnom aute odparkovanom na priamom slnku už za 20 minút po jeho odstavení a teda vypnutí motora a klimatizácie. Štandardne vyklímované auto sme odstavili pred jedným z obchodov a vykonali sme meranie laserovým teplomerom. Výsledky sú nasledovné:

Teplota kožou potiahnutej palubovky v aute dosiahla 90 C a teplota koženého sedadla 74 C.

Myslíme si, že toto je jednoznačný dôkaz možného ohrozenia zdravia a života dieťaťa či zvieraťa v uzatvorenom aute odstavenom na slnku, už počas niekoľkých minút počas ktorých by sa vodič mohol rozhodnúť napríklad vybrať peniaze z bankomatu pri dlhšom rade, či len krátkom nákupe v obchode. V každom prípade lepšie je predvídať, ako pri neuváženom konaní znášať následky.

2 KOMENTÁRE

  1. Teplota truby v tychto dnoch dosiahla 230 stupnov celzia, nenechavajte prosim Vase deti ani na sekundu v nej spolu s kolacom.
    To sme to dopracovali, upozornenia na vsetko ako v US, ludstvo degeneruje.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: