Slovensko sprísni opatrenia, rozširuje sa zoznam rizikových krajín

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

MZ SR |MM| Medzi červené krajiny bude od 1. septembra patriť aj Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta. Hromadné podujatia v exteriéri vrátane športových nad 1000 ľudí a interiérové podujatia nad 500 ľudí budú zakázané. Polícia sprísni kontrolu dodržiavania opatrení. Dôvodom týchto krokov je zhoršená epidemiologická situácia na Slovensku aj v zahraničí. Vyplýva to zo záverov zasadnutia konzília odborníkov.

Po návrate z rizikových krajín bude povinná desaťdňová karanténa. Karanténa sa teda skráti z terajších 14 dní, testovať sa bude najskôr na piaty deň. Zmenou je, že ak sa u navrátilcov z rizikových krajín do 10 dní nepodarí zrealizovať testovanie a nebudú mať žiadne príznaky, karanténa sa u nich ukončí. To bude platiť pri návrate z rizikových krajín v rámci EÚ. Po návrate z rizikovej krajiny mimo EÚ, napríklad Ukrajiny alebo Srbska, bude povinnosť zotrvať v domácej izolácii až do doby obdržania negatívneho testu na COVID-19. Informoval o tom vo štvrtok 27. augusta minister zdravotníctva Marek Krajčí po zasadnutí konzília odborníkov.

6 KOMENTÁRE

 1. Ako toto je uz chore na hlavu postavne teraz su velke cisla a karantena zacne az od.1.9 cvicne opice z nas robia lebo toto len tak nikto nenaplanuje skoda sa jedovat

 2. Nerozumiem rozdielom vo výkone karantény po návrate z rizikových krajín v rámci EU a krajín mimo EU. Zase kombinácie a la ako sme sa vyspali.

 3. Ale jaké vtipné..
  Pred dovolenkovou sezónou katastrofické scenáre, obmedzovanie, diktatúra, narúšajnie slobody. Prišla dovolenková sezóna a ako keby uťalo, krajina v ktorej bola situácia najhoršia na planéte (Taliansko) je totálne úplne v pohode, bezpečnostné..
  Prešla sezóna, HDP krajín závislých na turizme sa ako tak zachránilo a opäť ideme podľa katastrofického scenára.
  Lebo ten, čo sa vráti z dovolenky 31.8. je v pohode a ten, čo príde z tej istej krajiny 1.9. už je hrozbou pre spoločnosť??

 4. covido mánia , už nikoho nebaví , ani nezaujíma . Dajte už pokoj a nebuzerujte už toľko. Zdá sa , že celý rok 2020 nie je už o inom len o covide.

 5. Fero prajem ti presne to, čo som zažil ja a moja rodina s Covidom, potom budeš ináč tliachať. Ďakujem slovenským zdravotníkom, úprimne.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: