Expresná linka spojí Dunajskú Stredu s Bratislavou za 50 minút

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

TT SK |MM|  Trnavský samosprávny kraj 2. septembra 2020 spustí novú expresnú autobusovú linku medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou. Župa tak ponúka ľuďom pohodlnejšiu, rýchlejšiu a ekologickejšiu alternatívu k osobnej automobilovej doprave. Cesta po nových úsekoch rýchlostnej cesty R7 nebude trvať viac ako 50 minút. Po otvorení ďalších úsekov projektu D4/R7 by sa tento čas mohol skrátiť len na 35 minút.

„Rozhodli sme sa využiť novootvorené úseky rýchlostnej cesty R7 a cestujúcim ponúknuť atraktívny produkt – päťdesiat minút trvajúcu cestu z Dunajskej Stredy do centra hlavného mesta. Pochopiteľne, vnímame aktuálne neistú budúcnosť zabezpečenia vlakového spojenia Komárna a Bratislavy. Reagujeme tiež na dopyt cestujúcej verejnosti, ktorá dlhodobo trpí na nedostatočnú kapacitu vlakov na tejto trati,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Autobusovú linku bude prevádzkovať jeden zo zmluvných partnerov trnavskej župy SAD Dunajská Streda, a. s. Ako doplnil predseda predstavenstva spoločnosti Michal Humeník, „našim cestujúcim ponúkneme rýchle cestovanie do a z hlavného mesta v ekologických autobusoch. Očakávame, že po otvorení ďalších úsekov D4/R7 dokážeme čas cesty skrátiť na približne 35 minút.

Expresná linka je tvorená 11 pármi spojov (celkom 22 spojov). Dĺžka trasy je 49 km a sú na nej iba štyri zastávky – jedna v Dunajskej Strede (autobusová stanica) a tri v Bratislave – cintorín Vrakuňa, Pažítková ulica a Bajkalská ulica. Autobusy budú v dopravných špičkách premávať v hodinových intervaloch – ráno v smere do Bratislavy a poobede v smere do Dunajskej Stredy. Mimo dopravnej špičky pôjde o 2-hodinový interval. Linka bude zavedená skúšobne a v prípade potreby je trnavská župa pripravená prispôsobovať časy odchodov autobusov preferenciám cestujúcich.

Pre zachovanie dopravnej obslužnosti a komfortu cestujúcich, TTSK ponechá existujúcu linku na trase Veľký Meder – Dunajská Streda – Šamorín – Bratislava v mierne upravenom režime.

Jozef Viskupič, trnavský župan

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: