COVID-19: Rakúsko ruší od zajtra hraničné kontroly na vybraných hraničných priechodoch aj so Slovenskom

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

ÚVZ SR |MM| Od nedele 17.mája 2020 ruší Rakúsko systematické kontroly zo svojej strany na tzv. vnútorných hraniciach so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Nemeckom, Českou republikou, Slovenskou republikou a Maďarskom. Kontroly s Talianskom a Slovinskom zostávajú zachované.

Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia – napríklad negatívny test na COVID-19 nie starší ako 4 dni alebo 14-dňová povinná domáca karanténa – okrem presne daných výnimiek.Tieto opatrenia budú policajné hliadky v Rakúsku náhodne kontrolovať.

Hraničné kontroly v SR sa budú naďalej vykonávať.

Hoci Rakúsko od 17.05.2020 otvára hranice so Slovenskou republikou, neznamená to, že rovnaké pravidlá platia aj pri vstupe na naše územie. V tomto prípade je potrebné riadiť sa opatreniami stanovenými v Slovenskej republike. Pre osoby prichádzajúce na Slovensko stále platí povinnosť štátnej karantény, pričom pre viaceré skupiny ľudí platia výnimky za jasne stanovených pravidiel.

Karanténne opatrenia platné do 18. mája 2020 do 7.00 nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/…/in…/covid19/statna_karantena_30_04.pdf

Od 18. mája 2020 od 7.00 platia pri vstupe na územie SR miernejšie pravidlá. Kompletné znenie nového opatrenia nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/…/final_navrh_statna_karantena_15_05.pdf

Sumár najdôležitejších zmien od 18.mája 2020 pri vstupe na územie SR nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/index.php…

Ústredný krízový štáb SR pri uvoľňovaní opatrení dôsledne posudzuje epidemiologickú situáciu nielen v SR, ale aj v okolitých krajinách. Ķľúčovým faktorom zostáva ochrana verejného zdravia občanov Slovenskej republiky.

Úrad vlády SR
Ministerstvo vnútra SR
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

7 KOMENTÁRE

  1. Kľúčovým faktorom je nekompetentnosť Slovenskej vlády,ktorá začína mať diktátorské črty vládnutia.Co chcú vlastne dosiahnuť.Vsetky štáty naokolo otvárajú,lebo vidia nevyhnutnosť normalizácie bežného života,len Slovensko nie.Este v piatok bola reč o dobrovoľnej štátnej karanténe,a teraz už nie.A ešte k tomu je nezákonná,lebo človek je izolovaný a zatvorený,a to ani zakon v tejto situácii nekryje.Ak sa nezačne normalizovať,nespamätáme sa z toho veľmi,veľmi dlho

  2. Nie sú kontroly,ako kontroly,keď ťa kontrolujú,tak tým sa to aj skončilo.Necaka na .teba vojenské auto a čakanie niekoľko hodín a odvoz do štátnej karantény,kde sa môžeš nanajvýš nakaziť.To je len na Slovensku a na Cypre.Pendleri nie,takže,aký to má význam,keď máš ešte k tomu negatívny test.Musis ho mať,a aj tak ideš do karantény.V niektorých krajinách sudy zamietli aj domácu karanténu,o štátnej ani nehovoriac.

  3. Doporučuje sa napr v Nemecku,aj to nie všade,ale nenariaduje sa,ako si uz u nás zvykli,všetko nariadovat,a každý,kto má len čo najmenšiu moc,to horlivo a ešte viac presadzuje,ako je potrebné.

  4. Obyvatel 17. mája 2020, 15:05 – netvrdim, ze to je zle. Len ze je potrebne poznat situaciu v Pobaltskych krajinach, geograficke rozlozenie uzemia krajin a politicku situaciu v nich.

    Povedane inak, je nevhodne porovnavat neporovnatelne a je potrebne poznat uvedene veci realne, nie z diskusii pod inymi clankami, ktorych autormi su ludia nemajuci prehlad ani v strednej, nieto este severnej Europe.

  5. Ale no tak Milos. Napisal som informaciu ktora je verejne dostupna a sirena ich vladou. A to ze si tam prebehol po namesti, letisku ci nejake to okolie neznamena nic pre objektivnost ci dokonca pravo na posudenie info a jeho doverihodnosti

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: