Od dnešného dňa nové priestory Cudzineckej polície v Dunajskej Strede tešia nielen cudzincov, ale aj samotných policajtov.

Odporúčame vám

spot_img
spot_img
spot_img

Dunajská Streda / Začiatok tohto mesiaca priniesol úľavu cudzincom na Slovensko prichádzajúcim za účelom dlhodobého pobytu, ale aj za prácou na pozíciách v našom priemysle, ktoré Slováci z rôznych dôvodov nechcú obsadzovať a to v podobe novootvoreného pracoviska Cudzineckej polície v Dunajskej Strede, kam spádovo patrí aj Sereď a okolie.

Nielen cudzinci čakajúci na vybavenie formalít si však vydýchli. Pracovné podmienky hodné 21. storočia konečne dostali aj policajti oddelenia Cudzineckej polície a to v podobe nielen nového zázemia, ale aj kompletného pracoviska.

Ešte v uplynulom týždni po nociach a v mraze desiatky cudzincov čakali v radoch pred starou a nevyhovujúcou budovou Cudzineckej polície bez akéhokoľvek sociálneho zázemia, toaliet a chýbali dokonca aj stoličky či lavičky na sedenie. V stiesnených priestoroch v podstate chodbičky sa tlačilo neraz aj 60 cudzincov stojačky čakajúcich na vybavenie po celý deň.

Fotografie starej budovy Cudzineckej polície:

 

Od dnešného dňa bude viac menej prvý kontakt cudzincov s našou krajinou zodpovedať súčasnej dobe. Z otvorenia nových priestorov Cudzineckej polície v Dunajskej Strede prinášame foto a video reportáž.

Oddelenie cudzineckej polície v Dunajskej Strede sa presťahovalo  do nových priestorov, ktoré rešpektujú potreby zvýšeného počtu klientov a výrazne k lepšiemu zmenili aj pracovné podmienky policajtov.  Nové sídlo oddelenia je  na adrese: Mlynská 2/A, Dunajská Streda.

Nové priestory pracoviska Úradu hraničnej a cudzineckej polície v Dunajskej Strede v utorok 4. februára 2020 slávnostne otvorila ministerka vnútra Denisa Saková spoločne s prezidentom PZ Milanom Lučanským a riaditeľom hraničnej a cudzineckej polície Ladislavom Csémim.

V oblasti legálnej migrácie zaznamenáva polícia  každoročný nárast žiadostí o pobyt priemerne o 30 %, minulý rok cudzinecká polícia spracovala viac ako 57 000 žiadostí. Vo februári 2019 bol spustený všeobecný objednávací systém, kde sa len za 4 mesiace registrovalo viac ako 10 500 cudzincov. Zrekonštruovali sme oddelenia v Bratislave, Prešove, Michalovciach, Banskej Bystrici a odovzdali sme do užívania budovu v Žiline. Riešime infraštruktúru v Nitre a Nových Zámkoch. Otvorili sme ďalšie dve pracoviská v Trnave na prijatie žiadostí o pobyt a doklady.

Zároveň rozširujeme objednávací systém o  interaktívny kalendár a elektronickú žiadosť o pobyt. Zaviedli sme celoslovenské meranie efektivity spracovávania cudzineckej agendy a na základe toho vykonávanie prerozdelenia spisov medzi jednotlivými oddeleniami za účelom dosiahnutia rovnakej zaťaženosti a zjednotenia postupov.

Od uplatnenia súboru všetkých za dva roky pripravených a dosiahnutých infraštruktúrnych, legislatívnych a organizačných opatrení, ktoré budú plnohodnotne spustené od marca tohto roka, očakáva MV SR výrazné zníženie čakacích dôb, odstránenie radov pred budovami a v neposlednom rade lepšie pracovné podmienky pre samotných policajtov.

zdroj: Prezídium PZ SR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Prečítajte si aj: