Návštevu Černobylu sme plánovali pred 6 rokmi a s plánovaním ďalšej začneme už onedlho

Milos Majko
27. decembra 2015 
Zdieľané s Verejné
Verejné
Sereď | Dnes popoludní sa stretli štyria účastníci expedície CERNOBYL 2016, aby upresnili trasu, termín a ďalšie detaily tejto zaujímavej cestovateľskej akcie poriadanej pri príležitosti 30. výročia havárie v Cernobylskej atómovej elektrárni..
Takže zatial je termín návštevy Cernobylu platný a to 5. az 6. apríl 2016 s jednou nocou priamo v zóne. Do Kijeva pôjdeme autom / autami pre 8 ľudí. Zo Slovenska sa samozrejme bude vyrážať asi o 48 hodín skôr s tým, že už cesta tam musí byť zaujímavá hlavne pre tých, ktorí Ukrajinu nepoznajú tak dôverne ako my. Z hlavnej cesty nepochybne odbočíme niekde “bokom” a možno aj prenocujeme… 😉
Po návšteve zóny, ktorá je cielom expedície vyrazíme na sever – smer Bielorusko s prvou zastvávkou v Gomeli. Následne hlavné mesto Minsk a ďalší nocľah – zistíme ako možnosti, tak najlacnejšiu verziu tranzitných víz cez Bielorusko.
Potom smer Brest a šup do Poľska a Varšavy. No a z Varšavy cez Krakov a sever Slovenska domov. Na akcii najazdíme cca 3300 km a radi by sme sa vošli do 7 dní vrátane cesty tam a späť.
Ďalšie informácie ako dnes už istí, tak potenciálni účastníci dostanú na spoločnom stretnutí ktoré pripravujeme na 15. januára 2016 18:00 hodinu v Galante a to v reštaurácii na železničnej stanici. Práve tu by sme sa mali aspoň trošku vzájomne zoznámiť, oboznámiť sa s programom podrobnejšie a zložiť finančnú zálohu nevyhnutnú na záväznú rezerváciu služieb v Cernobyle a pozičanie áut z autopožičovne.
Informácie prípadným ďalším záujemcom (dve autá) poskytneme telefonicky na tel. čísle 0907 277 777, prípadne e-mailom: expedicia@reporter24.sk.
– – –
Expedíciu sme samozrejme uskutočnili a to hneď šestnásti. Išli sme na dvoch autách a presne podľa plánu sme prešli aj Bielorusko. Vďaka Bohu, dnes to je prakticky nemožné.
Odvtedy Černobyl spropagovali nielen expedície a reportáže ako tá naša
a reportáže z každého dňa expedície tu: http://archiv.naexpediciu.sk/expedicia-cernobyl-2016/index.html
ale aj mini séria HBO  Černobyl.
Pozrieť si môžete aj našu reportáž vyhotovenú z expedície:
A že či Černobyl dáme znovu? Samozrejme, že áno. Hneď, ako to umožnia stále meniace sa opatrenia. Pripravujeme aj niečo pre tých, ktorí sa predsa len do Černobylu ísť boja. Ide o cestu do Kyjeva s návštevou Múzea Černobylskej havárie, na bývalú raketovú základňu Pervomajsk, kde počas socializmu boli umiestnené sovietske rakety s jadrovými hlavicami a môžeme pridať aj niektoré zo zaujímavých miest centrálnej Ukrajiny. Viac sa cestovania chtiví dozvedia na jar  2022,  teda v čase, kedy by sme mali o vývoji pandémie a s ňou súvisiacich opatreniach vedieť viac. ]]>

Total
0
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. článok

Výzva MZ SR: Po návrate z Veľkej Británie, Dánska či Nórska sa prihláste na bezplatné PCR testovanie

Ďalší článok

Voľno, prázdniny a lockdown využívame na scanovanie tisícov archívnych negatívov, diapozitívov a fotografií