Zmeny v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji 

 • Cestujúci s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) budú môcť preukázať nárok na zľavu aj bežným dokladom totožnosti, v ktorom majú zapísanú informáciu o ŤZP. Za zapísanú informáciu o ŤZP v doklade totožnosti sa považuje nielen elektronická informácia v čipe, ale aj textová poznámka viditeľne uvedená pri osobných údajoch osoby s ŤZP.
  • Študenti – medzinárodný preukaz študenta ISIC sa považuje za plnohodnotný doklad o nároku na zľavu k jednorazovým lístkom, a to bez ohľadu na pôvod študenta (domáci študent, alebo zahraničný študent). Žiaci vo veku od 16 do dovŕšenia 18 rokov – ruší sa povinnosť dokladovať potvrdenie o návšteve školy. Nárok na zľavu dokladujú len vekom (napr. dokladom totožnosti, zdravotným preukazom, …). Ak taký žiak už čipovú kartu vlastní, bude mu karta pri najbližšej návšteve predajného miesta na požiadanie prestavená na nový dátum platnosti. Odporúčame, aby predajné miesto navštívili už počas leta, vyhnú sa tak septembrovým náporom v predajniach.
  Pre žiakov a študentov ZŠ, SŠ a VŠ sa zavádza jednotný termín platnosti nároku na zľavu na bezkontaktných čipových kartách vydávaných dopravcami:
  • Študenti nekončiacich ročníkov majú nárok na zľavu až do 30. 09. daného kalendárneho roka. Študentský 365-dňový PCL si už budú môcť zakúpiť počas celého septembra.
  • Študenti SŠ končiacich ročníkov majú nárok na zľavu do dňa záverečnej skúšky, najneskôr však do 30. 06. daného roka. Študenti VŠ končiacich ročníkov do 31. 08. daného roka.
  Karty vydávané školou budú naďalej akceptované podľa dátumov nastavených školou.   Dopravný podnik Bratislava zavádza bezstarostnú službu „Kartuj“. Ide o registráciu jednorazových cestovných lístkov priložením platobnej karty k označovaču vo vozidle bratislavskej MHD – tzv. „TAP“, vždy bezprostredne po nastúpení.
  • Cena jedného TAP-u bude stáť 1 €.
  • Prvý prestup na iný spoj, do 45 minút po platenom TAP-e, bude zdarma.
  • Denný strop, ktorý cestujúci zaplatia, bude maximálne za 4 TAP-nutia, pričom ďalšie TAP-y do polnoci daného dňa ostávajú bezplatné.
  Najväčšie výhody pre cestujúcich plynú najmä z jednoduchej a ľahko dostupnej možnosti úhrady cestovného. Služba je vhodná aj pre nárazových cestujúcich, či turistov, ktorí sa takýmto spôsobom jednoducho dopravia MHD v rámci Bratislavy.   IDS BK sa rozširuje do ďalších miest a obcí za hranicami Bratislavského samosprávneho kraj Obyvatelia ďalších desiatich miest a obcí v Trnavskom kraji už budú môcť cestovať na jeden lístok regionálnym vlakom ZSSK, prípadne autobusom Slovak Lines. Následne môžu využiť bratislavskú MHD alebo skombinovať spojenia týchto dopravcov v rámci celého Bratislavského kraja. Do IDS BK sa po novom zaradili Kúty, Dlhá, Orešany, Košolná, Zvončín, Suchá nad Parnou, Pusté Úľany, Sládkovičovo a Galanta. Upravujú sa cestovné poriadky regionálnych autobusov Linky prímestských autobusov Slovak Lines, jazdiace najmä do oblastí Malacky, Senec a Šamorín, majú od 1. júla mierne upravené cestovné poriadky. Prinesie to výhody pre cestujúcich, predovšetkým v podobe zjednotenia jazdných dôb a zlepšenia rovnomernosti ponuky autobusových spojov na spoločných úsekoch.   Foto: Miroslav Košírer]]>

  Total
  0
  Shares
  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Predch. článok

  "…nepotrebujete akoze vobec ale vobec nic…niektore krajiny vyzaduju , ale nie uz PCR ale staci len obycajny antigen…" -Stano Jelinek

  Ďalší článok

  Slovenskí policajti budú v Chorvátsku do konca augusta dohliadať na bezpečnosť Slovákov. ZSSK odvezie aj policajné vozidlá