Zasadnutie Ústredného krízového štábu: Cestovanie sa zatiaľ obmedzovať nebude, no bude povinná registrácia v e-hranici

“Vstupenkou od istej doby, ktorá nebude asi veľmi dlhá, bude očkovanie, a potom registrácia v tzv. e-hranici s potvrdením PCR testovania, ktoré bude vykonané 5. alebo 8. deň podľa nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.”

Najnovšie by sa malo spustiť aj očkovanie v ambulanciách všeobecných lekárov a pediatrov a naďalej by mali fungovať aj mobilné očkovacie tímy. Spustená bola už registrácia na ďalšiu vakcínu a to Johnson & Johnson. Vakcína je jednodávková a poskytuje ochranu proti ochoreniu už po 14 dňoch po aplikácií.
Pre pendlerov bude podmienkou vstupu očkovanie alebo povinná registrácia na e-hranici.
Profesor Vladimír Krčméry hovorí o tretej vlne, novej epidémii. Variant Delta má byť 2-7 krát nákazlivejší a má dlhšiu inkubačnú dobu.
Minister vnútra Roman Mikulec uviedol, že hraničné priechody budú nepretržite kontrolované, v akom režime však určí vyhláška ÚVZ SR. Vo vyhláške bude tiež uvedené, aké údaje budú policajti na hraniciach kontrolovať. Buď to budú COVID pasy alebo povinná registrácia v e-hranici.
]]>

Total
0
Shares
1 komentár
  1. Kašlem na vašu vstupenku,do mňa tej sajrajt nedostanete.A kto chce cestovať na dovolenku,nech sa páči,potom štátna karanténa a test!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. článok

Pro Čechy a Slováky – vstup do Chorvatska zcela volný. Nepotřebují už žádná potvrzení

Ďalší článok

"…nepotrebujete akoze vobec ale vobec nic…niektore krajiny vyzaduju , ale nie uz PCR ale staci len obycajny antigen…" -Stano Jelinek