Úpravy v režime na hraniciach od pondelka 26. apríla

ÚVZ SR |MM| Dovoľujeme si vás upozorniť na vyhlášku, ktorá upravuje režim na hraniciach od pondelka 26.apríla 2021 od 6:00
Prehľad najdôležitejších zmien:

ℹ Predlžuje sa diaľkový limit pre pendlerov zo susedných štátov z 30 na 100 kilometrov. Po novom sa teda karanténa nebude vzťahovať na osoby, ktoré majú trvalý či prechodný pobyt na území susedného štátu do 100 kilometrov od otvoreného hraničného priechodu a pracujú na území Slovenska do 100 kilometrov od otvoreného hraničného priechodu.
ℹ Výnimku z karantény budú mať taktiež občania Slovenskej republiky, ktorí žijú na území susedného štátu do 100 kilometrov od otvoreného hraničného priechodu.
ℹ Vo vyššie uvedených dvoch prípadoch je potrebné mať negatívny výsledok antigénového alebo RT-PCR testu na COVID-19 nie starší ako 7 dní.
ℹ Podmienky pre pendlerov, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenska a pracujú na území susedného štátu, sa nemenia.
ℹ Pribúdajú niektoré špecifické výnimky z karantény bez potreby negatívneho testu, napríklad pre:
▫ osoby dôležité z hľadiska udržania prevádzkyschopnosti prevádzok vykonávajúcich činnosť v sektoroch poľnohospodárstva, potravinárstva, lesného hospodárstva a pre osoby zabezpečujúce veterinárnu starostlivosť pre hospodárske zvieratá, po odsúhlasení ministerstvom pôdohospodárstva
▫ osoby, ktoré sú vlastníkmi alebo držiteľmi zvierat za účelom zabezpečenia špecializovaného diagnostického veterinárneho vyšetrenia, chirurgického zákroku alebo liečby zvierat, ktorú poskytujú špecializované veterinárne pracoviská v iných členských štátoch Európskej únie, po odsúhlasení ministerstvom pôdohospodárstva
▫ tranzit občanov členských štátov EÚ a ich rodinných príslušníkov územím Slovenskej republiky do iného členského štátu EÚ, pričom tieto osoby musia prejsť územím Slovenskej republiky bez zastavenia, okrem zastavenia na nevyhnutné tankovanie pohonných hmôt, celkovo najneskôr do ôsmich hodín od vstupu na územie Slovenskej republiky.

Kompletné znenie uvedenej vyhlášky nájdete vo Vestníku vlády SR: http://bit.ly/vyhlaska-195

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predch. článok

RegioJet už celkom predal takmer 20 tisíc lístkov na vlaky do Chorvátska

Ďalší článok

Téma havárie v Černobyle – Чорнобиль vďaka médiám a filmu už nie je tabu