Nová mutácia koronavírusu. Sprísnené podmienky pre osoby po príchode z Veľkej Británie !

ÚVZ SR |MM|  Od pondelka 21. decembra 2020 od 0:00 bude po príchode na Slovensko pre všetky osoby, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Veľkú Britániu, platiť povinnosť domácej izolácie. Už nebude možné predísť jej preukázaním sa výsledkom RT-PCR testu.
Každý občan prichádzajúci z Veľkej Británie sa musí najneskôr bezprostredne pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe: https://korona.gov.sk/ehranica/ a na požiadanie sa preukázať potvrdením o splnení tejto povinnosti príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky.
Osoba v izolácii bude na COVID-19 testovaná najskôr na piaty deň po zaregistrovaní na webe. Ak bude test negatívny, izolácia sa končí.
Podmienky vstupu z Veľkej Británie na naše územie preventívne sprísňujeme v súvislosti s rozšírením novej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2 identifikovaného na juhu Veľkej Británie.
Celé znenie vyhlášky nájdete tu: https://www.minv.sk/…/vestnik_vlady…/ciastka_29_2020.pdf

Total
0
Shares
2 komentáro
  1. Tak-tak ovecky, dajte sa vakcinovat, potom to zmutuje a vylsedok mame , je to silnejsie v naklazlivosti o 70%. Vedlajsie ucinky sa dozvieme este, ale kedze Bill Gates stoji za tym a vieme ake ma nazory na svet, ze sme preludneny, ako afrika , kde jeho vakciny sposobuju sterilitu, tak aj tu sa na to mozme tesit, nasledne ku nam pridu migranti a kedze tu sme neplodny , tak europa bude cierna ako rit sveta. Dakujeme zapredanym politikom.

  2. Další papalášizmus od SME-SPODINA..vicepremier Holý sa vrátil z Anglicka,ked platilo pravidlo..negatívny PCR test,maximalne 72 hod. starý,alebo karantena..na otázku ,či má negatívny test neodpovedal,do karanteny nešiel…hlavná vec,že na tlačovke apeloval na ľudí,aby dodržiavali protiepidemické pravidlá..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predch. článok

Keď sme nemuseli sedieť doma… – Poľsko, Gdaňsk 2019

Ďalší článok

13 rokov v Schengene, tento rok bol pre pandémiu ťažkou skúškou