Rozširuje sa zoznam bezpečných krajín

ilustračná foto

➡️Od zajtrajšieho dňa (20. 06. 2020) od 06:00 hod. budú môcť vstúpiť a zdržiavať sa na území SR bez karantény aj osoby, ktoré počas predchádzajúcich 14 dní navštívili Čiernu Horu, Faerské ostrovy, Monako a Poľskú republiku.
➡️Na územie SR bude umožnený vstup všetkým občanom EÚ a štátnym príslušníkom tretích krajín so vzťahom k osobe (manžel/ka, maloleté dieťa, rodič maloletého dieťaťa) s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR po predložení negatívneho testu RT-PCR na ochorenie COVID-19 nie starším ako 96 hodín.

➡️Výsledok musí byť vyhotovený v anglickom, nemeckom, českom alebo slovenskom jazyku alebo do niektorého z týchto jazykov preložený. Tieto osoby sú aj naďalej povinné dodržiavať ďalšie platné povinnosti vyplývajúce z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia.
➡️Od zajtra od 06:00 hod. je zároveň občanom členských štátov EÚ povolené vykonať tranzit cez územie SR do iného členského štátu EÚ. Tieto osoby sú povinné prejsť našim územím bez zastavenia, najneskôr do 8 hodín od vstupu vrátane nevyhnutného natankovania.
Viac informácií o uvoľnení ďalších opatrení nájdete na webe Úradu verejného zdravotníctva SR http://www.uvzsr.sk/

zdroj: Polícia SR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predch. článok

Hĺbka novoobjavenej jaskyne prekvapila aj skúsených speleológov

Ďalší článok

Vodiči pozor, hraničný prechod Moravský Svätý Ján – Hohenau je uzavretý