Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 1. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Tatranský vzduch z Lidla a Slováci...

Miloš MajkoDátum09. 10. 2017 09:32:24TémaAKTUALITY
200

Iba nedávno jeden z najväčších obchodných reťazcov pôsobiacich aj na Slovensku čelil kritike v súvislosti s vymazaním krížov na historických kresťanských kostoloch v Grécku. Dnes, hlavne na sociálnych sieťach hlavne Slováci kritizujú reklamnú akciu Lidlu zameranú na nákup domácich produktov, úplne presne darčeky, ktoré Lidl dáva pri nákupoch nad 20 Eur. Ide o plechovku s Tatranským vzduchom. Ľudia kritizujú neekologické správanie spoločnosti a nezmyselnosť kampane. Vyberáme niekoľko titulov z médií týkajúcich sa tejto kampane:

Lidl sa propaguje tatranským vzduchom a znečisťuje prostredie - Obchodný reťazec Lidl rozdáva údajný tatranský vzduch v plechovkách. Jeden z najhorších možných obalov, hovoria ochranári.

Slováci zúria! Neuveríte, čo rozdáva LIDL ľuďom pri nákupoch počas slovenského týždňa! - Spoločnosť LIDL pri príležitosti premiéry slovenského týždňa, kedy sa venuje najmä propagácii tovaru vyrobeného na Slovensku, svojim zákazníkom za nákup nad 20 € rozdáva kontroverzný darček. Zatiaľ čo niektorých príjemne pobavil, ďalší na oficiálnej Facebook stránke reťazca hromžia a odvolávajú sa na ekológiu.

Treba však povedať, že sú aj takí, ktorí zámer Lidlu pochopili:

Prvých 100-tisíc zákazníkov dostane zdarma tatranský vzduch v konzerve. Lidl uvedie po prvýkrát slovenský tématický týždeň - Tomu sa vraví dobrý nápad.  Pevne veríme, že novinka obchodného reťazca Lidl inšpiruje aj ostatných predajcov.

Aj na tomto negatívnom hodnotení tejto kampane je vidieť mimoriadna neznalosť a neskúsenosť väčšiny kritizujúcich Slovákov, minimálne skúsenosti s cestovaním a nechuť prijímať čokoľvek nové. V tejto súvislosti je potrebné povedať na rovinu, že konzervový vzduch ako suvenír nie je novinkou a tí, ktorí cestujú sú na tento druh suvenírov zvyknutí. Desiatky rokov môžete obdobné konzervy či uzavreté nádoby kúpiť napr. v New Yorku, San Franciscu ale aj v Berlíne, kde v jeho západnej časti v priesvitnej fľaštičke nájdete pribalený aj úlomok z legendárneho Berlínskeho múru, kde počas studenej vojny nielen odďaloval demokraciu od totality, ale zároveň slúžil ako popravisko pre viac ako sto ľudí rozhodnutých opustiť komunistický režim útekom do Západného Berlína. V tomto konkrétnom prípade o autentickosti vzduchu nepochybujem, no betónový úlomok viac ako štvrťstoročie po revolúcii pochádzať z už zbúraného múru nemusí.

Mnohí výrobcovia si dokonca dávajú záležať na doložení autenticity k predávanému suveníru a prikladajú k nemu dokonca písomný certifikát, ktorého je veľakrát súčasťou aj originálne razítko či dokonca hologram.

Obdobnú plechovečku s certifikátom zakúpenú v Odesse prikladám ako ukážku toho, že Lidl robí len to, čo vo svete dávno poznajú a teda nie Lidl, ale do svojej "geniality"  uzatvorení Slováci sú v tomto pprípade problémom. Pripomínam, že s manipuláciou skutočnosti retušovaním kresťanských symbolov spoločnosťou minulosti som sa nestotožňoval.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign