Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 1. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Pripravované expedície portálu www.naEXpediciu.sk

Miloš MajkoDátum31. 01. 2016 16:05:37TémaCestovanie
200

Expedície pripravované na najbližšie obdobie:

- expedícia   ČERNOBYL 2016 - Bielorusko:  cesta autom zo Slovenska do Kyjeva, následne do Černobylu, Pripjati a späť do Kyjeva. Z Kyjeva cez Gomel, Minsk, Brest a Varšavu späť na Slovensko.

Cieľom expedície je návšteva  Černobylskej oblasti v roku  1986 postihnutej haváriou atómovej elektrárne. Expedícia je plánovaná a uskutoční sa pri príležitosti  30. výročia tejto tragédie. 

- expedícia   DONBAS - Ukrajina: cesta vlakom po celej trase až do Donetska, resp. najbližšej železničnej stanice, kde v danom čase bude fungovať pravidelná vlaková doprava z  hlavného mesta  Kyjeva. Počet účastníkov  4 až 8.

Účelom expedície je návšteva regiónu už viac ako rok zmietaného vojenským konfliktom.

- expedícia za Polárny kruh a na NordKapp:  cesta autom zo Slovenska cez Poľsko, Litvu, Lotyšsko, Estónsko, Ruskú federáciu na sever k Polárnemu kruhu. Následne do Murmanska, potom maximálne na sever dosiahnuteľný v danom čase a podmienkach autom v Rusku. Prechod do Nórska a zachádzka na ostrov Vardo. Následne presun na najsevernejší bod kontinentálnej Európy  NordKapp v Nórsku. Cestou späť prechod do Fínska s cieľom v Rovaniemi - Polárny kruh s dedinkou Santa Klausa. Presun do Švédska a popri zálive cez  Štokholm do Malmo a cez most do Kodane. Cez Dánsko do nemeckého Hamburgu, následne Berlína a návrat na Slovensko cez Českú republiku (Praha). 

Cieľom expedície je poznanie života v krajinách na sever od Slovenska.

- expedícia  TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - Rusko:  cesta letecky na trase Viedeň - Moskva a následne vlakom po najdlhšej a najznámejšej vlakovej trase na svete z Moskvy do Vladivostoku. Z Vladivostoku autom do Nachodky a späť do Vladivostoku. Cesta späť letecky na trase  Vladivostok - Moskva - Viedeň.

Cieľom expedície je absolvovanie  9288 km dlhej cesty cez celú Ruskú federáciu, teda zo západu na Východ.

- expedícia   SIBÍR - Rusko: cesta letecky na trase Viedeň - Moskva, Moskva YAKUTSK, autom Yakutsk - OJMJAKOM - svetový pól chladu. Doprava späť rovnakým spôsobom prepravy.

Účelom expedície je návšteva dvoch najchladnejších miest trvale obývaných ľuďmi na stredovýchodnej Sibíri.

- expedícia  KAUKAZ:  cesta letecky na trase  Budapest - Kutaisi a následne vlakom / maršrutkami / taxi a individuálnou dopravou do regiónov a separatistických republík ako Náhorný Karabach, Severné a Južné Osetsko, Abcházko.

Účelom expedície je nahliadnutie do života ľudí žijúcich v regiónoch odtrhnutých od pôvodných štátov vojenskými konfliktami.

- expedícia  INDIA:  cesta letecky na trase Viedeň - Nai Dhili a následne vlakom do  Kalkaty, Bombaja a  cesta späť letecky.

Cieľom cesty je spoznanie života a cestovania v jednej z najludňatejších krajín sveta.

- expedícia  SIBÍR - Ruská federácia - po Sovietskych pracovných táboroch GULAGOCH: expedícia a jej trasa je v prípravnej fáze, no bude sa jednať o cestu po ďalekej Sibíri s cieľom navštíviť pracovné tábory bývalého  Sovietskeho zväzu, do ktorých režim zatváral hlavne nepohodlných politických oponentov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign