Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 10. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Po Transsibírskej magistrále na východ Ruska. A potom Sachalin, Kamčatka a Jakutsk na Sibíri. Pridáte sa?

Miloš MajkoDátum20. 05. 2018 18:38:31TémaCestovanie
200

Po Transsibírskej magistrále (Транссибирская магистраль) na východ Ruska. A potom Sachalin (Сахали́н), Kamčatka (полуостров Камчатка) a Jakutsk (Якутск) na Sibíri. Pridáte sa?

O expedícii prakticky cez celú Ruskú federáciu po najdlhšej železnici sveta  Transsibírskej magistrále - Транссибирская магистраль ste v našich médiách čítali a počuli už veľa. Po úspešnom rozhovore v štúdiu natočenom so štyrmi účastníkmi takejto cesty ešte v roku  2012 (článok publikovaný na  SOL doteraz čítalo úctyhodných  173019 čitateľov média), sme sa na východ Ruska chceli pozrieť viac krát, no vždy sme uprednostnili inú cestu do inej nemenej zaujímavej destinácie. Sústavne sa však zhoršujúca politická a bezpečnostná situácia a určité oživovanie  "Studenej vojny" nás núti cestu neodkladať a plány nielen urýchliť, ale cestu aj rozšíriť.

Už v pôvodných plánoch sme k Transsibu  Трансси́б pripojili  Nachodku Находка  neďaleko od konečnej vo Vladivostoku Владивосто́к a s 4 dňovou zastávkou na spiatočnej ceste v Jakutsku   Якутск, mesta v centre Sibíri   Сиби́рь. Toto mesto je postavené na 200 až 300 m hrubom permafroste (80 % ľad, 20 % minerály, zemina a pod.), čo je už samo o sebe zaujímavé. Zima tu totiž trvá až 10 mesiacov v roku a teploty počas nej klesajú až pod  -50 stupňov C.

Vzhľadom na už spomenutú zhoršujúcu sa situáciu, sme sa rozhodli k trase pripojiť ešte dve atraktívne miesta vo východnom Rusku, ktoré chceme navštíviť. Ide o ostrov Sachalin Сахали́н a poloostrov Kamčatka  полуостров Камчатка. Z Vladivostoku sa na ostrov  Sachalin Сахали́н  prepravíme letecky a to do hlavného mesta oblasti  Nižnovo Sachalinska  Ю́жно-Сахали́нск a odtial na Kamčatku do hlavného mesta oblasti  Petropavlovsk-Kamčatskij  Петропа́вловск-Камча́тский.

Odtiaľ pokračujeme podľa pôvodného plánu do centrálnej Sibíri Сиби́рь  a mesta Jakutsk   Якутск. Po asi štyroch dňoch strávených v hlavnom meste oblasti  Sacha, pokračujeme letecky cez Moskvu do Viedne alebo Budapešti.

Dokopy ide o  asi  25 000 km prejdených letecky, vlakom, loďou a autom. Cesta je naplánovaná na tri týždne, resp. podľa aktuálne dostupných transferov možno až na takmer jeden mesiac. Skôr sa však budeme snažiť priblížiť k uvedeným trom týždňom.

Momentálne dokončujeme podrobný plán expedície a sumarizujeme predpokladané náklady na celú cestu. 

Predbežný záujem o pripojenie sa k ceste môžete napísať e-mailom na adresu:  chcemist@naexpediciu.sk. Uveďte na seba aj telefonický kontakt a napíšte aspoň niekoľko slov o vašich doterajších cestovateľských aktivitách a skúsenostiach.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign