Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 1. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Na teroristický útok v Nice nebolo treba výbušniny a žiadne veľké plány. Stačila jedna tupá hlava imigranta.

Miloš MajkoDátum15. 07. 2016 15:16:14TémaCestovanie
200

Imigrácii (tej dlhodobej i súčasnej) a istým problémom, ktoré z nej môžu vyplývať, som sa v minulosti venoval už niekoľko krát v samostatných materiáloch. Upozornil som v nich na fakt, že kultúra, náboženstvo a zvyky ľudí dlhodobo (nejedná sa totiž o problém poslených dvoch rokov)  migrujúcich do Európy sú tak odlišné od našich, až sú vo svojej  podstate až neschopné dlhodobého bezproblémového existovania v jednej spoločnosti bezprostredne pri sebe.Nejde iba o niekoľko modlení sa denne, či pohyb zahalených žien na verejnosti, ale hlavne o to, čo majú vo svojom vnútri. Je to jednoducho úplne iný pohľad na svet, jeho fungovanie, na priority spoločnosti, na hodnoty, na postavenie ženy v spoločnosti a dokonca aj na zomieranie.

V Nice, priamo na Francúzskej riviere došlo k činu počtom obetí sa rovnajúcemu menšiemu vojenskému konfliktu medzi krajinami žijúcimi v regulérnom vojnovom stave. A pritom nevybuchla bomba, nik sa neopásaval trhavinou, či neprerábal "budíka" na odpalovacie zariadenie, ktorým následne po ulici rozmetá desiatky nevinných ľudí. Na spáchanie teroristického činu žial stačilo miesto s výskytom tisícov obyvateľov naraz, nákladné auto a tupá hlava imigranta s pobytom vo Francúzsku, no  pôvodom z Tunisu. Nech to znie akokoľvek strašne, nič viac...

Civilizovaná Európa sa mení na Blízky východ, kde človek nepozná ani miesta, ani hodiny a dnes už dokonca ani spôsobu svojej smrti. Nie náhodnej, cielenej. Európa sa však mení  nepochopením situácie politikmi, nie obyčajnými občanmi. A paradoxne, politici situáciu stále podceňujúci súčasný stav znovu využijú na sprísnenie legislatívy voči občanom nechápajúc, že teroristov sa to znovu nedotkne úplne nijako, no vlastným občanom ešte viac skomplikujú život. Paradoxne to znovu zaplatí občan, tupí politici si nadelia odmeny za ďalšie "geniálne" nápady a terorista si vymyslí iný, vychádzajúc zo štatistík a histórie  znovu lacnejší, menej nápadný a oveľa účinnejší prostriedok na útok voči našej civilizácii inde a znovu v čase, kedy bude pre každého prekvapením.

Preto znovu opakujem - nie som proti imigrácii, no musí byť riadená, musí sa riadiť neobíditeľnými pravidlami a politici, ktorí zlyhali musia skončiť v base. Iba tak sa spoločnosť dokáže posunúť vo vývoji ďalej, nie o niekoľko desaťročí dozadu...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign