Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 16. 8. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Karol Voltemar chce na bicykli obísť svet

Miloš MajkoDátum25. 04. 2013 08:29:05TémaCyklocestovanie
159

Bratislava    Už iba necelý týždeň zostáva iba tridsať ročnému  Karolovi Voltemarovi  do oficiálneho odchodu  na tri roky trvajúcu cestu okolo sveta na bicykli. Vyrazí  presne  1. mája z parkoviska pod kradom Devín  a naplánoval si naozaj zaujímavú trasu.

Niečo o ceste z jeho webu:

Sólová expedícia na bicykli okolo sveta. Naplánovaná trasa meria viac ako 80000 kilometrov, prechádza cez viac ako 80 krajín a na ceste budem  niečo viac ako 3 roky. Za vlastné si to odšliapem cez hory aj púšte, cez nehostinnú krajinu ale aj civilizáciu. Začínam doma na Slovensku a cesta ďalej vedie cez Európu, ktorou prejdem na Blízky Východ, do Ázie, Austrálie, a krížom cez Južnú a Severnú Ameriku a cez Afriku naspäť do Európy. Cesta povedie cez všetky kontinenty okrem Antarktídy.

Trasa povedie cez 6 kontinentov. Mapka je orientačná a tak ako život, trasa samotná vyplynie z okolností. O krajinách, ktoré navštívim budem pridávať základné informácie, zaujímavé údaje do podstránky pre každú krajinu. Budem ich aktualizovať počas cesty.  Zoznam krajín je predbežný a počas cesty sa môže prispôsobiť nečakaným okolnostiam.  Krajiny sú v poradí v akom ich plánujem navštíviť. Cestou bude možnosť zúčastniť sa expedície formou spoločných etáp. Informácie o spoločných etapách zverejním vždy dostatočne vopred a prostredníctvom partnerských cestovných kancelárií zabezpečím ich realizáciu.

Krajiny

Európa

máj -  august 2013

Slovensko, Maďarsko, Rakúsko, Česká republika, Nemecko, Taliansko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko, Čierna hora, Albánsko, Macedónsko, Grécko, Bulharsko

Ázia

august 2013 -  december 2014

Turecko, Sýria, Libanon, Jordánsko, Saudská Arábia, Irak, Gruzínsko,  Azerbajdžan Arménsko, Irán, Turkmenistan, Kazachstán, Tadžigistan, Kyrgystan, Pakistan, Čína, Mongolsko, Južná Kórea, Japonsko,India, Nepál, Yunnan, Vietnam, Laos, Thajsko

Austrália a oceánia

január 2014 – marec 2015

Austrália, Nový Zéland, Malaysia, Singapur, Indonézia, Papua Nová Guinea, Cookov ostrov, Veľkonočné Ostrovy, Hawai, Fiji, Mikronézia

Južná Amerika a Severná Amerika

marec 2015 – september 2016

Canada, USA, Mexico, Chile, Guatemala, Uruguay, , Paraguay, Bolívia, Peru, Columbia, Venezuela, Nicaragua, Argentína , Brazília

Afrika

september 2016

Togo, Benin, Ghana, Burkina Faso, Mali, Guinea, Sierra Leone, Guinea-Bissau, Senegal, The Gambia, Mauritania, Západná Sahara, Alžírsko, Maroko

Európa

Španielsko, Portugalsko, Andorra, Francúzsko, Monaco, Švajčiarsko, Belgicko, Veľká Británia, Írsko, Holandsko,  Dánsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko, Rusko, Estónsko, Litva, Poľsko, Ukrajina, Moldavsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko

- - -

Viac informácií nájdu zvedavci na stránke venovanej tomuto projektu: http://www.worldbiketravel.sk/

So sympatickým Karolom sme sa stretli v jednom z bratislavských podnikov  (pozdravujeme jeho manažéra, ktorého správanie nám dokázalo, že sa v reštauračných službách ešte  Slováci majú čo učiť)   a urobili sme s ním  video rozhovor, ktorý prinášame.

Samozrejme, že sa uvidíme aj pri jeho odchode na túto zaujímavú cestu.

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárgulak 06-08-2018 19:05:35:
Na 100. výročie VOSR do Petrohradu. - Posledné dve až 3 miesta!

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign