Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 14. 8. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Ideme v septembri do Istanbulu?

Miloš MajkoDátum21. 06. 2010 02:16:37TémaCestovanie
 Cesta do Istanbulu - autom. Ide o skutočný zážitok. A jazda po samotnom Istanbule? Vyskúšajte! V živote vás potom  prekvapí už iba máločo...
Začína leto a tým aj čas dovoleniek. Nepochybujem o tom, že už tradične sa väčšina Slovákov vyberie na skalisté, no slnečné pobrežie Jadranu do Chorvátska. Stále viacej ľudí iste navštívi exotiku. No sú medzi nami aj cestovatelia, ktorí radi poznávačky. A aj takí, ktorí autom neváhajú precestovať tisíce kilometrov. Už roky sa držím hesla "cieľom je cesta" a či už letecky, alebo autom, vždy sa mi páči aj samotná cesta na dovolenku. Niekedy je dovolenkou dokonca iba cesta sama. Ono je totiž jedno, akým spôsobom si "dobijem baterky", dôležité je, aby boli dobité... Netreba oddych dlhý, no vyžadujem intenzívny a - vždy iný. Aj v nedeľu som s viacerými známymi rozmýšľal, kam tento rok. Niečo iné. Čo takto Ázia? A autom? A aby aj už spomenutá cesta bola cieľom (alebo aspoň jedným z cieľov), tak rozmýšľam nad trasou viacej než poetickou Maďarsko - Rumunsko - Bulharsko - Turecko s cieľom v Istanbule. Späť cez Srbsko (je tam lepšia cesta a trvá to kratšie). Trasu som osobne absolvoval v septembri 2008 a stálo to za to. Skutočne, treba zažiť na vlastnej koži. Rumunsko naozaj treba vidieť. Dokedy je ešte také, aké je. Jednoducho Rumunské. Tento rok by to mohlo vyjsť zase koncom septembra. Asi na 8 dní so zastávkou v Rumunsku, prípadne Bulharsku - sam,ozrejme že na kúpanie. No a prirodzene že aj na Bospore v bráne do Orientu - Istanbule. Čo takto pridať sa?

Fotogaléria k článku: Istanbul - centrum. Parkovisko asi 100 m od Grand Bazar.
Popis: Istanbul - centrum. Parkovisko asi 100 m od Grand Bazar.

Zobraziť všetky fotografie


 Pre istotu s tromi rôznymi  GPS navigáciami a samozrejme mapou. A aj v takomto prípade človek môže skončiť inde, ako predpokladal.
Popis: Pre istotu s tromi rôznymi GPS navigáciami a samozrejme mapou. A aj v takomto prípade človek môže skončiť inde, ako predpokladal.

 Istanbul - brána do Orientu. Mesto, ktoré sa rozkladá ako v Európe, tak v Ázii. Istanbul kontroluje vstup do jedného z najvyťaženejších prieplavov sveta  Bospor - Dardanely. Jazda v centre Istanbulu si vyžaduje dobré vodičské skúsenosti. Pravidlá vodiči rešpektujú dosť málo, no voči sebe sú pomerne tolerantní. Nuž čo, Orient...
Popis: Istanbul - brána do Orientu. Mesto, ktoré sa rozkladá ako v Európe, tak v Ázii. Istanbul kontroluje vstup do jedného z najvyťaženejších prieplavov sveta Bospor - Dardanely. Jazda v centre Istanbulu si vyžaduje dobré vodičské skúsenosti. Pravidlá vodiči rešpektujú dosť málo, no voči sebe sú pomerne tolerantní. Nuž čo, Orient... Istanbul - Bospor
Popis: Istanbul - Bospor Počas cca  1800 km dlhej cesty to chce aj prestávky. Cesta sa dá naplánovať aj tak, aby bola možnosť kúpania sa v Čiernom mori v Bulharsku či Turecku. V Turecku aj v mori Marmarskom.
Popis: Počas cca 1800 km dlhej cesty to chce aj prestávky. Cesta sa dá naplánovať aj tak, aby bola možnosť kúpania sa v Čiernom mori v Bulharsku či Turecku. V Turecku aj v mori Marmarskom.

 Slovesnkú zástavu na aute v tejto časti sveta nevidieť často...
Popis: Slovesnkú zástavu na aute v tejto časti sveta nevidieť často...


 Istanbul si dovolím zaradiť medzi jedno z najzaujímavejších miest, ktoré som navštívil. Je jedinečné z viacerých pohľadov.
Popis: Istanbul si dovolím zaradiť medzi jedno z najzaujímavejších miest, ktoré som navštívil. Je jedinečné z viacerých pohľadov. Istanbul
Popis: IstanbulSkryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárgulak 06-08-2018 19:05:35:
Na 100. výročie VOSR do Petrohradu. - Posledné dve až 3 miesta!

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign