Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 14. 8. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

CK Tip Tour skrachovala - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum17. 05. 2013 15:27:16TémaCestovanie

Bratislava     Prakticky iba pre cieco viac ako hodinou, sa z  webovej stránky CK  Tip Tour klienti  oficiálne dozvedeli o jej bankrote.  Ide o jednu z prvých a najstarších  SK na  Slovensku, ktorá sa špecializovala na klasické dovolenkové destinácie navštevované väčšinou našich dovolenkárov.

CK svojim klientom stroho oznamuje:

Vyhlásenie o úpadku SK, EN

Vyhlásenie o úpadku

CK TIP TOUR, spol. s r.o. týmto vyhlasuje, že sa dostala do finančných problémov  a nie je schopná uhradiť záväzky voči svojim klientom a dodávateľom služieb.
CK TIP TOUR, spol. s r.o. ďalej vyhlasuje, že dňa 17.5.2013 o 14:00 hod. ukončila svoju touroperátorsku činnosť.

O našich klientov v zahaničí sa postará Allianz- Slovenská poisťovňa, a.s. u ktorej má CK TIP TOUR, spol. s r.o. uzatvorenú platnú poistnú zmluvu  pre poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie pod č. 411015707
.
Poistenie bolo dojednané na poistnú sumu 430 000 €.

Ďakujeme Vám za 23 ročnú priazeň a ospravedlňujeme sa Vám za vzniknutú situáciu.

Jozef Barta
CK TIP TOUR

 

V tejto súvislosti mi ako obyčajne nenapadá vlastne nič iné, ako klasická poznámka - prečo práve krátko pred sezónou, keď má  CK vybrané  nálohy od klientov za zájazdy predávané viac menej od začiatku kalendárneho roka?

- - -

Je až priveľmi zaujímavé, že iba o niekoľko hodín po oznámení bankrotu  na webovej stránke  CK  priložila doplnenie textu v samotnej hlavičke. Informuje nasledovne:

 

ZNOVU OTVORENIE CESTOVNEJ KANCELÁRIE

znovu otvorenie cestovnej kancelárie, kontaktujte nás na t.č.: 00420 776 846 097

otvorené 20.5.2013 od 10:00 do 16:00 hod.

 

Neviem či je potrebné mať špeciálne vzdelanie na pochopenie takéhoto postupu. V niektorých médiách vidieť špekulácie o účelovom bankrote a následnom okamžitom otvorení  CK novej bez dlhov no na tom istom mieste ako pôvodná  CK a snáď aj s tým istým manažmentom.

Nič nie je nemožné, vyzerá to tak, že v tomto prípade bude stačiť vývoj udalostí sledovať ďalej.

- - -

Minimálne tisíc poškodených za svoje peniaze poskytnuté  CK začiatkom roka  2013   namiesto spokojnej dovolenky vo vybranej destinácii, môže aksolvovať proces získavania svojich financií od poisťovne. Cestovka za prvé tri mesiacemala predať zájazdy asi v hodnote 265-tisíc Euro a to asi  1100 klientom.  Dokedy legislatíva bude dovolovať takéto konanie, kde poškodeným vždy zostane iba samotný  klient, ktorý v dobrej viere tešiac sa na bezproblémovú dovolenku zaplatí vopred peniaze CK,  ktoré následne neskončia v službách, ktoré si predplatil?

Ani sa nemusí nik snažiť presvedčiť ma, že nejde o zámer. Spolu s krachmi  CK vždy na začiatku sezóny resp. ešte pre jej spustením, kedy  zálohy od klientov sú maximálne a poskytnuté služby klientom - žiadne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárgulak 06-08-2018 19:05:35:
Na 100. výročie VOSR do Petrohradu. - Posledné dve až 3 miesta!

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign