Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 10. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Černobylské denníky: Expedícia Černobyl 2016 - "Cesta je cieľom..."

200

Na týždňovú expedíciu Černobyľ 2016 odchádzame dnes večer. S heslom: "Cesta je cieľom ..." teda o niekoľko dní skôr, ako navštívime samotný Černobyľ. Ideme dvomi autami z autopožičovne a keďže väčšina zo 16-tich prihlásených členov Ukrajinu nepozná, resp. na východ Slovenska ešte nebola, dávame si za úlohu ako najviac to bude možné spoznať aj túto naozaj zaujímavú krajinu ešte do stredy, kedy vstupujeme do Černobyľskej zóny. 

Do nedeľného rána plánujeme prejsť Slovenskou republikou a následne prejsť ukrajinské hranice a cez Karpaty smerovať na Ľvov. Nemusíme sa ponáhľať, takže očakávame niekoľko zastávok v dedinkách, ale aj pozretie si na naše pomery ešte panenskej prírody. Nocľah z nedele na pondelok zabezpečený nemáme, no tak ako všade vo svete, aj na Ukrajine majú všade toľko hotelových izieb, že ich až prenajímajú :-) Hlavne teraz mimo sezónu určite núdza o voľné ubytovacie kapacity určite nebude, našou výhodou je, že nemáme presne špecifikované kde a v akom zariadení prenocujeme.

Jedno z áut odchádza z Bratislavy a naberá po ceste účastníkov v Trnave a v Novom Meste nad Váhom a druhé odchádza z Galanty, resp. zo Serede a ide cez Banskú Bystricu. Stretáme sa na niektorej z benzínových púmp v oblasti Ružomberka až Popradu s tým, že pri Levoči a v Humennom priberáme ďalších dvoch účastníkov našej expedície. 

Napriek tomu, že sa zväčša bližšie nepoznáme, nestratíme sa určite, keďže budeme mať rovnaké mikiny s čapicami s vyšitým logom portálu NaExpediciu.sk a tričká s natlačeným logom expedície poriadanem pri 30. výročí havárie v černobyľskej jadrovej elektrárni.

Z expedície budeme robiť podrobnú fotoreportáž vrátane videodokumentácie, z ktorej vznikne asi 30 minútový film, o ktorý už teraz javí záujem viacero záujemcov. Predsa len okrúhle výročie a dobre koncipovaná návšteva černobyľskej zóny spojená s pobytom v nej, rozhovormi s ľuďmi, ktorí tragédiu prežili a v zóne bývajú doteraz, ako i návšteva samotnej elektrárne sú stále väčším lákadlom pre cestovateľov. 

Keďže počas cesty neplánujeme byť hladní ani smädní, čas strávený v reštauráciách využijeme nie len jedením, ale aj priebežným spracovávaním fotografií a ich publikovaním tu na portáli www.NaExpediciu.sk. Či sa nám podarí byť dôslednými a materiály publikovať každý deň, nateraz zaručiť nevieme, no za pokus to určite stojí.

Momentálne neostáva nič iné ako dúfať, že plánovaných zhruba 3500 km cez Ukrajinu, Bielorusko a Poľsko prebehne bez problémov, komplikácií a že sa expedícia stretne s pozitívnym ohlasom nielen u jej členov, ale aj tých ľudí, ktorí sa tešia na online reportáže z jej priebehu a následné verejné prednášky spojené s diskusiami pripravované v cestovateľskom klube ale aj na iných akciách spojených s cestovaním.

Pripomíname, že tento mesiac uplynie 30 rokov od tragédie spôsobenej zatiaľ najväčšou haváriou atómovej elektrárne vo svete s následkami na civilné obyvateľstvo nielen na území Ukrajiny a Bieloruska, ale celej Európy.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign